Dokážeme sa okupovať aj bez „spriatelených armád?"

Autor: Mikuláš Huba | 21.8.2013 o 15:07 | Karma článku: 12,15 | Prečítané:  430x

21. august 68: pre nás, ktorí sme to zažili, aj po 45 rokoch stále prenikavo živá, nezabudnuteľná, chvíle sklamania, zúfalstva, ale aj dočasného celonárodného odhodlania a vzplanutia pripomínajúca spomienka. Pre väčšinu mladších zrejme viac-menej neznáma historická udalosť.

Pre všetkých z nás možné užitočné memento. Okupanti nemusia prísť len s veľkým hrmotom na tankoch a stíhačkách, ale aj nenápadnejšie, napríklad v podobe korupcie, klientelizmu, či nami tolerovaných prejavov arogancie moci a zjavnej nespravodlivosti. Ale aj v podobe na prvý pohľad príjemného oddania sa bezduchému konzumu. Následky môžu byť veľmi podobné, ako boli po okupácii v auguste 1968: strata slobody, nezávislosti, sebaúcty a hrdosti, vnútornej integrity, čistej tváre pred sebou i vlastnými deťmi, spoločne vyznávaných hodnôt a napokon i zmyslu života.
V niečom je scenár, ktorému čelíme, dokonca ešte horší, ako bol tragický august 68. V tom, že teraz si s tým zotročovaním vlastnej krajiny i samých seba vystačíme aj sami.
Keďže patríme k tým, ktorým to nie je ľahostajné, obraciame sa na Vás s prosbou, aby ste nás upozorňovali na zjavné prejavy korupcie, klientelizmu, nespravodlivosti, kultúrneho barbarstva, zločinov proti prírode a iných závažných celospoločenských neduhov. Chceme veriť, že sa nám spoločnými silami podarí hrozbe novej okupácii po 45 rokoch ubrániť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Danko riadi stranu ako autokrat, hovorí bývalý okresný predseda SNS

Bývalý okresný predseda SNS Patrik Zvonár vystúpil z SNS potom, ako ho vedenie strany odvolalo bez udania dôvodu.

KOMENTÁRE

Susedia ich nechcú. Ani vtedy, keď sú to poriadni ľudia

Odťahujú sa od nich. Stále začínajú odznova.


Už ste čítali?